TOKO

 

VIMPELI 10.7.2013 Tuomari Veijo Kinnunen

 

VIMPELI 8.8.2012 Tuomari Veijo Kinnunen

 

Alokasluokka
1. kultainennoutaja n Pammukan Vilke ja Iida Hankkila Vimpeli ALO1 176 p, Järviseudun kennelkerhon alokasluokan tokomestari
2. suomenlapinkoira n Sagamainen Kirsikka ja Ilse Matintalo Kannus ALO1 172,5 p
3. australianpaimenkoira u Stagedog Awesome Machine ja Tuula Panu Seinäjoki ALO1 171 p
4. japaninpystykorva n Saarnion Natsuko ja Salla-Maria Aarnio Alajärvi ALO2 151 p
5. berninpaimenkoira n Mettänpeikon Intellektu-Elli ja Maija Kallio-Kujala Seinäjoki ALO2 150 p
6. suomenlapinkoira u Saraharjun Karpaasi ja Helena Isoniemi Vimpeli ALO2 146 p
7. snautseri n Tacillan Questa ja Maria Kallioniemi Kuortane ALO3 131 p
8. sk collie n Cinnaberry's Friendly Fire ja Hanna Kankaanpää Sievi ALO3 124,5 p

Avoin luokka
1. suomenlapinkoira u Tulettaren Benji ja Leila Lehtonen-Jukantupa Kaustinen AVO1 179,5 p, Järviseudun kennelkerhon avoimen luokan tokomestari
2. kääpiöpinseri u Kinghill's All Night Long ja Liis Tönnov Seinäjoki AVO3 116 p
3. bordercollie n Heartland Iris ja Päivi Korhonen Sievi ALO3 113 p
kultainennoutaja n Hautapakan Santa Viivi ja Päivi Teirikangas Kaustinen AVO 83 p

Voittajaluokka
1. bordercollie u Starsky Voice of You ja Maarit Hellman Helsinki VOI3 213 p
australianterrieri u Wohvelin Arsenal ja Minna Myllyperkiö Vaasa VOI 172,5 p
appenzellinpaimenkoira n Alppikellon Arietta ja Tiina Laakko Koivisto VOI 129 p

Erikoisvoittajaluokka
1. belgianpaimenkoira malinois n Ruutipussi Gimma ja Eeva Jalovaara Espoo EVL1 260,5 p
2. berninpaimenkoira n Ronetta's Amoretta ja Tiina Laakko Koivisto EVL3 219,5 p
pk collie u Say Wuf Achillion ja Jaana Harjunen Karstula EVL0 punainen kortti, poistui kehästä

 

VIMPELI 20.5.2012 Tuomari Marko puranen

 

VIMPELI 28.8.2011 Tuomari Ilkka Sten

 

Alokasluokka
1. bordercollie u Timtam ja Sirpa Ahola Lapua ALO1 191 p KP
2. kääpiöpinseri u King Hill's All Night Long ja Liis Tönnov Seinäjoki ALO1 190 p KP TK1
3. snautseri n Tacillan Questa ja Maria Kallioniemi Kuortane ALO1 164 p 
4. kultainennoutaja n Pammukan Vilke ja Iida Hankkila Vimpeli ALO2 153,5 p
5. pk collie u Ruffenuff Man in the Moon ja Sini Rajaniemi Seinäjoki ALO2 142 p
6. englanninspringerspanieli n Speck Line Wild Child ja Niina Rintala Alajärvi ALO3 138 p
7. suomenlapinkoira u Saraharjun Karpaasi ja Helena Isoniemi Vimpeli ALO3 113 p

Avoinluokka
kultainennoutaja u Rushes Country Song ja Marjo Kuusisto-Rajala Seinäjoki AVO 93 p
kultainennoutaja u Windalas Sound of Basso ja Kaija Tuomaala Vimpeli AVO 90 p
pk collie u Spearlake's Blue Suede Shoes ja Jaana Harjunen Karstula AVO- 23 p

Voittajaluokka
1. sileäkarvainennoutaja n Flat Power Noble Gem ja Heidi Siipo Kannus VOI1 308 p KP
2. kultainennoutaja n Windalas It's My Life ja Minna Levä Kärsämäki VOI2 250,5 p
3. pk collie u Say Wuf Achillion ja Jaana Harjunen Karstula VOI2 247,5 p
4. berninpaimenkoira n Dacosen Bettina ja Maija Kallio-Kujala VOI2 244 p
5. australianterrieri Wohvelin Arsenal ja Minna Myllyperkiö Vaasa VOI3 200 p
lapinporokoira n Tuhkavuorten Kalliokielo ja Niina Turpela Lapua VOI 189 p

Erikoisvoittajaluokka
1. australianpaimenkoira u Gun Lake Island's Izaac ja Elina Pelttari Kempele EVL1 286,5 p KP
2. bordercollie n Särkyneenpyörän Pinna ja Miia Malvisalo Virrat EVL1 274 p
3. australianpaimenkoira n Ardiente Negrita Fina ja Sini Mäkinen Seinäjoki EVL1 264,5 p
hollanninpaimenkoira lk u Cheyenne Qalt Mercator ja Hanna Suo Pietarsaari EVL- 0 p

 

VIMPELI 29.6.2011 Tuomari Veijo Kinnunen

 

Alokasluokka
1. belgianpaimenkoira tervueren u Ketunpolun Bukefalos ja Kaisa Leikkainen Ähtäri ALO1 194 p kp
2. bordercollile u Omg ja Pasi Honkanen Nurmijärvi ALO1 191,5 p kp
3. bordercollie u Pikkupaimenen Tequila Sunrise ja Arja Ala-Lahti Alavus ALO1 181,5 p kp
4. labradorinnoutaja n Vesipedon Meritähti ja Minna Turunen Alavus ALO1 180 p kp
4. belgianpaimenkoira malinois n Mecberger Gerja ja Laura Isohanni Nurmijärvi ALO1 180 p kp
6. rhodesiankoira u Fikisha Biashara ja Terhi Vierola Seinäjoki ALO1 172,5 p
7. islanninlammaskoira n Runestone Mocha Latte ja Paula Ruotsalainen Kerava ALO2 153 p
8. pk collie u Ruffenuff Man in the Moon ja Sini Rajaniemi Seinäjoki ALO2 146,5 p
9. kultainennoutaja n Pammukan Vilke ja Iida Hankkila Vimpeli ALO3 124,5 p
suomenlapinkoira u Saraharjun Karpaasi ja Helena Isoniemi Vimpeli ALO 75 p

Avoinluokka
1. labradorinnoutaja u Jummi-Jammin Long John ja Helka Marttala Kaustinen AVO2 152 p
kultainennoutaja u Windalas sound of Basso ja Kaija Tuomaala Vimpeli AVO- 10 p

Voittajaluokka
1. bordercollie n Särkyneenpyörän Pinna ja Miia Malvisalo Virrat VOI1 272,5 p
2. berninpaimenkoira n Dacosen Bettina ja Maija Kallio-Kujala Seinäjoki VOI3 192 p
rottweiler n Katweiler Ekateriina ja Kristiina Mäenpänen Kauhava VOI 188 p
islanninlammaskoira u Astvinur Eldur ja Paula Ruotsalainen Kerava VOI 98 p

 

VIMPELI 15.5.2011 Tuomari Tiina Laakko

 

Alokasluokka
1.Kiharakarvainen noutaja narttu Cimramin Huiskuhäntä, om&ohj Heli Jaakola Kannus, ALO1 165 p
2. Pk collie narttu Magicmills Irish Sunrise, om&ohj Jonna Viinamäki Lappajärvi, ALO2 159,5 p
3. Kultainennoutaja narttu Pammukan Vilke, om. Iida Hankkila & Kati Taskinen ohj. Iida Hankkila Vimpeli, ALO3 132,5 p
4. Bordercollie uros Demssin Surprise, om&ohj Jenny Ylimannila Alajärvi, ALO3 125 p
Suomenlapinkoira uros Saraharjun Karpaasi, om&ohj Helena Isoniemi Vimpeli, ALO 92,5 p

Avoinluokka
1. Belgianpaimenkoira malinois uros No-How Shut Up, om&ohj Kirsi Liimatainen Raahe, AVO3 116 p
2. Kultainennoutaja uros Windalas Sound of Basso, om. A-M Siponkoski & K Tuomaala, ohj Kaija Tuomaala Vimpeli, AVO3 103,5 p

Voittajaluokka
1. Hovawart uros Wartijan Geppo, om&ohj Päivi Peltoniemi Kannus, VOI3 210 p
2. Labradorinnoutaja narttu Aprilmist Jade, om&ohj Heli Jaakola Kannus, VOI3 208 p

Erikoisvoittajaluokka
1. Bordercollie narttu FI AVA BH Kvarkin Eowyn, om&ohj Pirjo Yli-Juuti Vantaa, EVL1 265,5 p